955 Milyon Kayıtlı Kullanıcısı ile Facebook Hesabımız Güvende mi?

0

955 Milyon Kayıtlı Kullanıcısı ile Facebook Hesabımız Güvende mi ?

Evet yanlış okumadınız facebook 955 milyon kullanıcısı var ve her geçen gün artıyor. Peki facebook hesabımız ne kadar güvende? Facebook’a kayıt olduk ama güvenlik ayarlarımızı tam yaptık mı? eminim ki kafanıza takıldı bu soru şimdi isterseniz gelin hep beraber facebook ayarlarımızı beraber yapalım.

Nelere Dikkat Etmeliyiz?

1.) Facebook’ta Arkadaşlarınızı herkese açık yapmayın!

Facebook Profil sayfanızda ‘Arkadaşlar’ kısmının yanında ki sekmeye tıklayın.

‘Gizliliği Düzenle’ kısmında ‘Arkadaş Listesi’ yazan yeri ‘sadece ben’ yapın. Ve artık arkadaşlarınızı sizden başka kimse göremeyecek.

2.) Facebook Mobil Onayı

facebook kullanıcıları ikiye ayırır.

1.Mobil onaylı hesap

2.Fake hesap mobil onaysız

burada hesabınız mobil onaylı olursa şifremi unuttum kısmında cep telefonu numaranıza aktivasyon kodu gelir ve buda hesabınız çalındığında size zaman kazandırır. mobil onaysız hesaplar ise sadece o kayıtlı mail hesabınız ile yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. ama size tavsiyem hesabınızın mobil onaylı olmasıdır.

3.) Gizlilik Ayarı

Facebook hesabı açarken üye olduğunuz mail hesabını gizli tutmanız size artı katacaktır.

Ayrıca facebook kayıt olduğunuz zaman o mail hesabını eğer kullanmıyorsanız lütfen o mail hesabını kaldırıp facebook hesabınızı direk mobil onaylı kullanın. aksi takdir’de kullanılmayan çoğu mail hesabı 1 kaç yıl sonra kapanır. sizin adınıza farklı kişilerde bu hesabı alıp sizin facebook hesabınızda şifre yenileme talebinde bulunup hesabınızı elinizden alabilir.

Son olarakta size bir uzman olarak tavsiyem sosyal medya hesaplarınızda kesinlikle özel fotoğraflarınızı arkadaşlarınız arasında mesaj olarak göndermeyin ne kadar önlem alsakta bilmeden de trojan vb. virüsler yiyebiliriz. sonra da kötü niyetli insanların elinde şantaj haline getirebilirler özel konularınızı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.